מאסטרקוין - Mastercoin

מתוך קהילת ביטקוין ישראל
גרסה מתאריך 09:58, 8 בנובמבר 2013 מאת Ripper234 (שיחה | תרומות)

(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

הערה חשובה - הדף הנ"ל לא מעודכן. מומלץ לקרוא קודם כל חומר באנגלית ב-mastercoin.org ואת ה-FAQ.

לאחר יותר משנה של פיתוח, פורסמה כעת (31/07/2013) גרסה 1.0 של פרוטוקול MasterCoin, שתוכנן לאפשר פיצ'רים מתקדמים על גבי רשת הביטקוין.

דוגמאות לפיצ'רים כאלה הם הנפקת מטבעות חדשים על גבי השרשרת (בדומה ל-Colored Coins אבל יותר בהרחבה), הימורים, סחר בין מטבעות שונים, וויסות עצמי של מטבעות שונים על ידי קרן נאמנות. MasterCoin הוא ככל הנראה פרוייקט שאפתני יותר מכל fork/alt של ביטקוין, ומתחרה ב-Ripple בשאיפות שלו (יש לציין ש-MasterCoin עדיין בשלבים מאוד מוקדמים, ובשלב זה הוא נחשב השקעה מסוכנת הרבה יותר מ-Ripple).

השקעה מוקדמת

למי שרוצה להשקיע במטבע/פרוטוקול החדש, ניתן לעשות זאת כבר עכשיו עוד לפני מימוש הפרוטוקול. יש לקרוא את כל הסעיפים הנ"ל:

  1. השקעה מוקדמת בפרוטוקול אפשרית רק עד סוף אוגוסט, לאחר מכן לא ניתן להשתתף בהשקעה/הנפקה הראשונית וניתן יהיה רק לקנות MasterCoin מאנשים אחרים.
  2. מומלץ לקרוא את ה-WhitePaper המלא ולהבין את מטרות ותכנון MasterCoin.
  3. מומלץ ביותר לקרוא את מסמך הסיכונים בהשקעה ב-MasterCoin.
  4. יש לרכז את הביטקוינים שאתם מעוניינים להשקיע בכתובת אחת שבשליטתכם המלאה (המפתחות הפרטיים של הכתובת צריכים להיות אצלכם, למשל ב-bitcoin-qt או blockchain.info. יש ארנקי רשת שלא נותנים לכם שליטה במפתחות הפרטיים, ולא מומלץ להשתמש בארנק כזה כדי להשקיע ב-MasterCoin - ייתכן שהשקעה כזאת "לא תעבוד" בגלל קשיים טכניים)
  5. כעת, ע"י שליחת ביטקוין לכתובת נקובה (1EXoDusjGwvnjZUyKkxZ4UHEf77z6A5S4P, יש לוודא עצמאית עת הכתובת ב-whitepaper כדי לוודא שהיא לא סולפה ע"י עריכה בוויקי), אתם בעצם נחשבים משקיעים, וכשהפרוטוקול ימומש תקבלו פי 100 Mastercoin מכמות הביטקוין שהשקעתם, כאשר יש בונוס על השקעה מוקדמת. הביטקוין ישמשו ע"י יוצר הפרוטוקול לפיתוח ומימוש הפרוטוקול.

כמה MasterCoin יש לי?

למי שרוצה לענות על השאלה הזאת, מומלץ להתקין סקריפט greasemonkey ל-Google Chrome. אחרי שתתקינו את הסקריפט הנ"ל, כל כתובת שתפתחו ב-blockchain.info שזכאית ל-MasterCoin, אוטומטית תראה לכם כמה MasterCoin היא קיבלה מההנפקה.

חומרים נוספים

כלים אישיים

גרסאות שפה
מרחבי שם
פעולות
ניווט
תיבת כלים