מאסטרקוין - Mastercoin

מתוך קהילת ביטקוין ישראל
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

לאחר יותר משנה של פיתוח, פורסמה כעת (31/07/2013) גרסה 1.0 של פרוטוקול MasterCoin, שתוכנן לאפשר פיצ'רים מתקדמים על גבי רשת הביטקוין.

דוגמאות לפיצ'רים כאלה הם הנפקת מטבעות חדשים על גבי השרשרת (בדומה ל-Colored Coins אבל יותר בהרחבה), הימורים, סחר בין מטבעות שונים, וויסות עצמי של מטבעות שונים על ידי קרן נאמנות. MasterCoin הוא ככל הנראה פרוייקט שאפתני יותר מכל fork/alt של ביטקוין, ומתחרה ב-Ripple בשאיפות שלו (יש לציין ש-MasterCoin עדיין בשלבים מאוד מוקדמים, ובשלב זה הוא נחשב השקעה מסוכנת הרבה יותר מ-Ripple).

השקעה מוקדמת

למי שרוצה להשקיע במטבע/פרוטוקול החדש, ניתן לעשות זאת כבר עכשיו עוד לפני מימוש הפרוטוקול.

  1. השקעה מוקדמת בפרוטוקול אפשרית רק עד סוף אוגוסט, לאחר מכן לא ניתן להשתתף בהשקעה/הנפקה הראשונית וניתן יהיה רק לקנות MasterCoin מאנשים אחרים.
  2. מומלץ לקרוא את ה-WhitePaper המלא ולהבין את מטרות ותכנון MasterCoin.
  3. מומלץ ביותר לקרוא את מסמך הסיכונים בהשקעה ב-MasterCoin.
  4. יש לרכז את הביטקוינים שאתם מעוניינים להשקיע בכתובת אחת שבשליתכם המלאה (המפתחות הפרטיים של הכתובת צריכים להיות אצלכם, למשל ב-bitcoin-qt או blockchain.info. יש ארנקי רשת שלא נותנים לכם שליטה במפתחות הפרטיים, ולא מומלץ להשתמש בארנק כזה כדי להשקיע ב-MasterCoin - ייתכן שהשקעה כזאת "לא תעבוד" בגלל קשיים טכניים)
  5. כעת, ע"י שליחת ביטקוין לכתובת נקובה (1EXoDusjGwvnjZUyKkxZ4UHEf77z6A5S4P, יש לוודא עצמאית עת הכתובת ב-whitepaper כדי לוודא שהיא לא סולפה ע"י עריכה בוויקי), אתם בעצם נחשבים משקיעים, וכשהפרוטוקול ימומש תקבלו פי 100 Mastercoin מכמות הביטקוין שהשקעתם, כאשר יש בונוס על השקעה מוקדמת. הביטקוין ישמשו ע"י יוצר הפרוטוקול לפיתוח ומימוש הפרוטוקול.

חומרים נוספים

כלים אישיים

גרסאות שפה
מרחבי שם
פעולות
ניווט
תיבת כלים