כדאי לדעת: הבדלים בין גרסאות

מתוך קהילת ביטקוין ישראל
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
(יצירת דף עם התוכן "ביטקוין הוא כסף חדש, ולא סתם אומרים שהוא חדש: הוא כסף ששונה מהכסף שאנחנו מכירים היום. ולכן...")
 
מ
 
שורה 17: שורה 17:
  
 
=== ממשלות עדיין קיימות - לא לשכוח את המיסים שלכם ===
 
=== ממשלות עדיין קיימות - לא לשכוח את המיסים שלכם ===
העלמת מיסים ופשע עלולים לזמן תגובות לא נעימות מצד הרשויות. ביטקוין אינו פותר אנשים מחובותיהם תחת השלטון, ולא מומלץ לחשוב עליו ככזה.
+
העלמת מיסים ופשע עלולים לזמן תגובות לא נעימות מצד הרשויות. ביטקוין אינו פוטר אנשים מחובותיהם תחת השלטון, ולא מומלץ לחשוב עליו ככזה.

גרסה אחרונה מתאריך 05:46, 20 באפריל 2014

ביטקוין הוא כסף חדש, ולא סתם אומרים שהוא חדש: הוא כסף ששונה מהכסף שאנחנו מכירים היום. ולכן, לפני שמתחילים עם ביטקוין כדאי קודם לערוך היכרות קצרה ולהבין מספר דברים, במיוחד אם מתכוונים להתעסק בסכומים גדולים.

תוכן עניינים

[עריכה] אבטחה

ארנק של כסף, לא משנה איזה כסף, צריך לאבטח. הדבר הכי משמעותי שביטקוין מאפשר לנו זה להיות בשליטה על הכסף שלנו, וכמו שכולם יודעים עם כוח מגיע אחריות. חשוב מאוד להבין שבעל הביטקוין הוא בעל האחריות ועליו להבין איך לשמור על הכסף הזה. בזכות פיתוחים של עשרות שנים במתמטיקה והצפנה מתאפשר לנו להשתמש בשיטות אבטחה מאוד חזקות.

[עריכה] הערך תנודתי

ביטקוין הוא "מטבע סטארטאפ" - אמנם אין חברה או גוף כלשהו שאחראי על ביטקוין, המטבע מאוד צעיר ועדיין חווה חבלי לידה. בגלל צעירותו לשוק נזילות יחסית נמוכה והאמונה של אנשים ביציבות של המטבע אינה יציקה ולכן ערך המטבע כפי שנסחר בזירות המסחר ברחבי העולם תנודתי מאוד. עסקים שרוצים לכבד לקוחות ביטקוין יכולים לכבד ביטקוין ובעזרת חברת סליקה לקבל שקלים ישר לחשבון הבנק ללא חשיפה לערך המטבע. אנשים המעוניינים להשקיע בביטקוין למטרות רווח או חסכון צריכים לחשוב עליו בתור השקעה בסיכון גבוה. העצה המקובלת ביותר היא לא להשקיע בביטקוין מה שאי אפשר לאבד. ככל שהשוק גדל והנזילות נהיית עמוקה יותר, התנודתיות תפחת ובכך יהיה פחות "מפחיד" להשתמש ביום יום.

[עריכה] פעולות ביטקוין בלתי הפיכות

ביטקוין עוצב להתנהג כמו מזומן דיגיטלי. לכן, חשוב להתייחס לביטקוין כמו מזומן - כשמבצעים פעולה בביטקוין היא בלתי הפיכה. יש לעשות עסקים בביטקוין אך ורק עם אנשים או עסקים עליהם סומכים, ולזכור שכאשר שולחים ביטקוין לאדם או גוף מסויים יש להם שליטה מלאה על הכסף הזה. ארנקי ביטקוין בודקים כתובות לפני ששולחים ולא יאפשרו לשלוח לכתובת בלתי תקינה (כך שאין סיכוי שטעות כתיב יעלים כספים). יזמים וסטארטאפים עובדים על פתרונות ביטוח כספי והגנות לצרכן.

[עריכה] ביטקוין אינו אנונימי

כל פעולת ביטקוין נשמרת באופן גלוי ופתוח ברשת הביטקוין באופן סודונימי (ללא פרטים מזהים). ברמת העיקרון זה אומר שעם מעט יחסית השקעה ביטקוין מאפשר פרטיות פיננסים אך אין לסמוך על כך לשם העלמת כספים - ידועים על מספר מקרים שכספים אותרו למרות נסיונותיהם של מעלימים. עם זאת, יחסית קל לשמור על פרטיות פיננסית (במיוחד אם לא מפרסמים את כתובת הביטקוין שלך).

[עריכה] ביטקוין זה הניסוי הכלכלי הגדול ביותר מאז המצאת כסף נייר

חשוב לזכור שבסך הכל ביטקוין זה ניסוי כלכלי טכנולוגי ומנסה לשנות את העולם באופן דראסטי. אמנם בניסוי הזה מושקעים מיליארדי דולרים והרבה מאוד פיתוחים, מדובר בניסוי שאף אחד לא באמת יודע בוודאות איך יתפתח.

[עריכה] ממשלות עדיין קיימות - לא לשכוח את המיסים שלכם

העלמת מיסים ופשע עלולים לזמן תגובות לא נעימות מצד הרשויות. ביטקוין אינו פוטר אנשים מחובותיהם תחת השלטון, ולא מומלץ לחשוב עליו ככזה.

כלים אישיים

גרסאות שפה
מרחבי שם
פעולות
ניווט
תיבת כלים