חשבון נאמנות לנכס/ כסף וירטואלי

מתוך קהילת ביטקוין ישראל
גרסה מתאריך 19:13, 12 בדצמבר 2013 מאת Chaim (שיחה | תרומות)

(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

נאמנות ללקוחת בנכס וירטואלי ו/או כסף וירטואלי. שירות הנאמנות יינתן ללקוחות המעוניינים שעו"ד (הנאמן) ינהל עבורם חשבון נאמנות של הכסף וירטואלי וזאת עם חיסיון מלא, מבלי שצדדים שלישיים ידעו על חשבון הנאמנות. הנאמן יחזיק בחשבון וישמור עליו. בבוא העת הנאמן ימסור את הכסף הוירטואלי חזרה ללקוח . שירות נוסף ,הניתן לקבל על ידי הנאמן הוא רכישת כסף וירטואלי עבור הלקוח ואף למכור אותו. כל זאת ע"פ הוראותיו של הלקוח וע"פ הסכם הנאמנות שיחתם בין הצדדים.

מהיא נאמנות -נאמנות היא הסדר המעוגן בהסכם ובחוק שעל פיו מחזיק נאמן נכסים או פועל בהם לטובת נהנה ,או למטרה אחרת. הנאמנות מאפשרת שימוש בנכסים למטרה מסוימת לטובת בעל הנכס או אחר. הנאמן מקבל את השליטה בנכס על מנת שיוכל לפעול בו בהתאם למטרות הנאמנות שהוגדרו בהוראות הסכם הנאמנות.

נאמנות היא עפ"י רוב כלי גמיש המאפשר מתן מענה לצרכים שונים הן במגזר הפרטי והן במגזר העסקי: הקמת נאמנות יכולה להיעשות מתוך בחירה של הלקוח(דוגמת חלוקת נכסים משפחתיים) או צורך עסקי (דוגמת הבטחת קבלת תמורת מכירת מניות חברה או שמירה על בטוחות לשם קבלת אשראי). בנוסף ישנם מצבים בהם נאמנות מוכתבת עפ"י חוק (דוגמת נאמנות על תעודות סל על-פי חוק ניירות ערך התשכ"ח – 1968).

עסקת הנאמנות נתפרת באופן אישי לכל לקוח עפ"י צרכיו המיוחדים. במידה ובמסגרת הנאמנות יש צורך בפתיחת חשבון בנק, החשבון נפתח על שם חברת הנאמנות עבור הלקוח שהקים הנאמנות או עבור נהנה אחר בהתאם להנחיות שניתנו בהסכם הנאמנות.

בכבוד רב, עו"ד חיים רבנסרי

כלים אישיים

גרסאות שפה
מרחבי שם
פעולות
ניווט
תיבת כלים